Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

893 views

4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün İzle

Romanya sinemasının en bilindik başyapıtlarından biri olan 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün adlı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Cristian Mungiu üstlenip bu ülkeyi yurt dışında çok başarılı bir şekilde temsil edip gelecek nesil sinemacılara da iyi örnek olmuştur. Dünya prömiyerini 2007 Cannes Film Festivali’nde yapan 4 Luni, 3 Saptamani si 2 Zile adlı film buradan Altın Palmiye, FIPRESCI ve Fransız Milli Eğitim Sisteminin Sinema Ödülü’nü alıp diğer festivallere açılın ben geliyorum diye seslenmiştir. Bu kült eser Cannes dışında Goya, San Sebastian, Hollywood, Stockholm ve Avrupa Film Ödülleri olmak üzere daha adını yazmadığım birçok festivalden ödül ile ayrılmıştır. Cristian Mungiu’nun bu kült eseri toplamda 42 değerli ödülü elde edip Romanya sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dram türünde olan bu başyapıt ülkemizde ise vizyona 11 Ocak 2008’de 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün adıyla girip harbidende haftalarca gösterimde kalmıştır.

1 saat 53 dakika süresi olan 4 Months, 3 Weeks And 2 Days adlı filmin konusu kısaca şöyle gelişmektedir. Gabita ve Otilia, Bükreş’te bir üniversitede okuyan ve bu okulun yatılı yurdunda aynı odayı paylaşan iki arkadaşdır. Bir gün Gabita hamile olduğunu öğrenir ve bu yakın kankasından yardım ister. Bu gebeliği sonlandırmak için önce iyi bir kürtajcı ayarlanır daha sonra ise ucuz bir otel ayarlanır. Tam oldu olacak derken olaylar hiç istemedikleri şekilde gelişecektir. Konuyu daha fazla uzatmayıp birazda kalan kısımlara değinelim. Bütçesi 600.000 €uro olan 4 Months, 3 Weeks And 2 Days adlı eser gişede ise yaklaşık 10 milyon dolar hasilat elde etmiştir. Bu müthiş filmin yapımcılık görevini Cristian Mungiu ve Oleg Mutu üstlenmiştir. IMDb puanı 7,9 olan 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün adlı filmde şu isimler Anamaria Marinca (Otilia), Laura Vasiliu (Gabita), Vlad Ivanov (Viarel ‘Domnu’ Bebe), Alexandru Potocean (Adi Radu), Luminita Gheorghiu (Gina Radu) ve Adi Carauleanu (Dr. Radu) rol almıştır.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle