Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Barry Lyndon Full HD İzle (1975)

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

461 views

Barry Lyndon Full HD İzle (1975)

IMDb Top 250 Listesi’nde şu an itibariyle kendine 223. sırada yer edinen Barry Lyndon izle adlı filmin, yönetmenliğini “2001: Uzay Yolu Macerası”, “Otomatik Portakal”, “Cinnet”, “Full Metal Jacket” ve “Gözü Tamamen Kapalı” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü İngiliz usta sinemacı Stanley Kubrick üstlenmiştir. Senaryosu da aynı isim tarafından ele alınan Barry Lyndon, William Makepeace Thackeray’ın 1844 yılında yazdığı ‘The Luck Of Barry Lyndon’ adlı romanından uyarlanmıştır. 3 saat 4 dakika süresi olan macera, dram, tarih ve savaş türündeki Barry Lyndon, 18. yüzyıl Avrupasında patlak veren Yedi Yıl Savaşları sırasında, İrlandalı bir serüvenci genç olan Redmond Barry’nin savaşlara katıldıktan sonra soylular arasına girmesini, yükselişini, servete kavuşmasını, dul bir soyluyla evlenerek Barry Lyndon adını alışını, sonra da hırslarına yenilerek yeniden sefalete düşmesini ele almaktadır.

IMDb’si 8,1 olan Barry Lyndon adlı film, o dönem birçok festivalde boy gösterip 4 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 17 değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 11 milyon dolar olan Baryy Lyndon adlı film, gişede ise yaklaşık 32 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Usta yönetmen Stanley Kubrick’in oyuncu tercihleri şu isimler Ryan O’Neal (Barry Lyndon), Marisa Berenson (Lady Honoria Lyndon), Patrick Magee (The Chevalier du Balibari), Hardy Krüger (Captain Potzdorf), Steven Berkoff (Lord Ludd), Gay Hamilton (Nora Brady) ve Marie Kean (Barry’s Mother) öncelikli olmuştur.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle