Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Beyaz Şeyh – Lo Sceicco Bianco – The White Sheik 1952 İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

505 views

Beyaz Şeyh – Lo Sceicco Bianco – The White Sheik 1952 İzle

Dünya prömiyerini 1952 Venedik Film Festivali’nde yapan Beyaz Şeyh seyret adlı filmin, yönetmenliğini “Varyete Işıkları”, “Aylaklar”, “Sonsuz Sokaklar”, “Kalpazanlar Çetesi”, “Cabiria’nın Geceleri”, “Tatlı Hayat”, “Sekiz Buçuk”, “Ruhların Giulietta’sı”, “Satyricon”, “Roma’da Aşk Başka”, “Amarcord”, “Kazanova”, “Orkestra Provası”, “Kadınlar Kenti”, “Ve Gemi Gidiyor”, “Ginger ve Fred”, “Intervista” ve “La Voce Della Luna”, filmlerinden tanıdığımız efsane isim Federico Fellini üstlenmiştir. Senaryosu Tullio Pinelli, Federico Fellini ve Ennio Flaiano üçlüsü tarafından ele alınan Lo Sceicco Bianco, çok sevdiği foto roman karakterlerinden birini rüyasında görüp, Roma’da geçirmiş olduğu balayını yarıda keserek onun için yollara koyulan genç bir kadının, hikayesini ele almaktadır.

1952 İtalya yapımı olan The White Sheik adlı filmin, yapımcılık görevini Luigi Rovere üstlenmiş, müiziklerini ise Nino Rota ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 7,3, süresi ise 1 saat 26 dakika olan komedi ve dram türündeki Beyaz Şeyh adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Alberto Sordi (Fernando Rivoli – lo sceicco bianco), Brunella Bovo (Wanda Giardino Cavalli), Leopoldo Trieste (Ivan Cavalli), Giulietta Masina (Cabiria), Lilia Landi (Felga), Ernesto Almirante (Dottore Fortuna), ve Fanny Marchio (Marilena Alba Vellardi) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle Transformers 5 izle