Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Cabirian’nın Geceleri – Le Notti Di Cabiria – Nights Cabiria İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

488 views

Cabirian’nın Geceleri – Le Notti Di Cabiria – Nights Cabiria İzle

Başrollerinde Giulietta Masina ve François Perier’in oynamış olduğu Cabiria’nın Geceleri 1957 izle adlı kült filmin, yönetmenliğini “Varyete Işıkları”, “Beyaz Şeyh”, “Aylaklar”, “Sonsuz Sokaklar”, “Kalpazanlar Çetesi”, “Tatlı Hayat”, “Sekiz Buçuk”, “Ruhların Giulietta’sı”, “Satyricon”, “Roma’da Aşk Başka”, “Amarcord”, “Kazanova”, “Orkestra Provası”, “Kadınlar Kenti”, “Ve Gemi Gidiyor”, “Ginger ve Fred”, “Intervista” ve “Ay’ın Sesi” filmlerinden tanıdığımız efsane isim Federico Fellini üstlenmiştir. Senaryosu Ennio Flaiano, Federico Fellini, Tullio Pinelli ve Per Paolo Pasolini dörtlüsü tarafından ele alınan Le Notti Di Cabiria, Maria Moliari’nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 1 saat 50 dakika süresi olan dram türündeki Nights Cabiria adlı film, Roma’nın kenar mahallelerinde bedenini pazarlayarak hayata tutunmaya çalışan Cabiria adlı genç kadının, gerçek aşk arayışını ve hayal kırıklıklarını konu edinmektedir.

1957 İtalya ve Fransa ortak yapımı olan Cabiria’nın Geceleri adlı film, o dönem biçok etkinlikte yer alıp 1 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 16 değerli ödül elde etmiştir.Yapımcılık görevini Dino De Laurentiis’in üstlenmiş olduğu Le Notti Di Cabiria adlı filmin, müziklerini ise Nino Rota ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 8,3 olan Cabiria’nın Geceleri adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Giulietta Masina (Maria ‘Cabiria’ Ceccarelli), François Perier (Oscar D’Onofrio), Franca Marzi (Wanda), Dorian Gray (Jessy), Aldo Silvani (The wizard), Ennio Girolami (Amleto) ve Mario Passante (Uncle of Amleto) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle