Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Dokunma Gıdıklanırım – Avanti! 1972 Full İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

402 views

Dokunma Gıdıklanırım – Avanti! 1972 Full İzle

Başrollerini Jack Lemmon, Juliet Mills ve Cilve Revill’ın paylaşmış olduğu Dokunma Gıdıklanırım izle adlı filmin, yönetmenliğini “Mauvaise Graine”, “The Major And The Minor”, “Five Graves To Cairo”, “Çifte Tazminat”, “Yaratılan Adam”, “The Emperor Waltz”, “Günahsız Melek”, “Sunset Bulvarı”, “Diri Gömülenler”, “Casuslar Köprüsü”, “Sabrina”, “Yaz Bekarı”, “Atlantik Fatihi”, “Öğleden Sonra Aşk”, “Beklenmeyen Şahit”, “Bazıları Sıcak Sever”, “Garsoniyer”, “Bir, İki, Üç”, “Sokak Kızı İrma”, “Öpsene Budala”, “Şans Kurabiyesi”, “Sherlock Holmes”, “Ön Sayfa”, “Fedora” ve “Buddy Buddy” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü 6 oskarlı Amerikalı usta sinemacı Billy Wilder üstlenmiştir. Senaryosu I.A.L. Diamond ve Billy Wilder ikilisi tarafından ele alınan Avanti!, Samuel A. Taylor’ın aynı adlı Broadway oyunundan uyarlanmıştır. 2 saat 20 dakika süresi olan romantik ve komedi türündeki Dokunma Gıdıklanırım adlı film, aynı araç içerisinde ölen anne babalarının cenazelerini almak için İtalya’ya doğru hareket eden ve yaşanan durumun vahametinden habersiz olan Wendell ile Pamela’nın, yaşadıklarını ele almaktadır.

1972 ABD ve İtalya ortak yapımı olan Dokunma Gıdıklanırım adlı film, o dönem birçok etkinlikte boy gösterip 1 Altın Küre Ödülü’ne layık görülmüştür. Bütçesi 2.750.000 dolar olan Avanti! adlı filmin, yapımcılık görevini de Billy Wilder üstlenmiş, müziklerini ise Carlo Rustichelli ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 7,2 olan Dokunma Gıdıklanırım adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Jack Lemmon (Wendell Armbruster, Jr.), Juliet Mills (Pamela Piggott), Cilve Revill (Carlo Carlucci), Edward Andrews (J.J. Blodgett), Gianfranco Barra (Bruno), Franco Angrisano (Arnoldo Trotta) ve Pippo Franco (Mattarazzo) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle