Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Gandhi 1982 Filmi Türkçe Dublaj İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

564 views

Gandhi 1982 Filmi Türkçe Dublaj İzle

1982 İngiltere ve Hindistan ortak yapımı olan Gandhi izle adlı filmin, yönetmen koltuğuna “Oh! What A Lovely War”, “Magic”, “Özgürlük Çığlığı”, “Chaplin”, “Aşkta ve Savaşta” ve “Kayıp Yüzük” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü İngiliz usta sinemacı Richard Attenborough oturmuştur. Senaryosu John Briley tarafından kaleme alınan Gandhi adlı film, 20. yüzyılın ilk yarısında İngiliz sömürgesi altında bulunan Hindistan toprakları için bağımsızlık mücadelesi veren Mahatma Gandhi’nin gerçek yaşam öyküsünden belli bir kesit ele alınıyor.

IMDb Top 250 Listesi’nde şu an itibariyle kendine 202. sırada yer edinen Gandhi adlı eser, o dönem birçok etkinlikte boy gösterip 8 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 35 değerli değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 22 milyon dolar olan eser, gişede ise yaklaşık 128 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yapımcılık görevini de Richard Attenborough’nun üstlenmiş olduğu eserin, müziklerini ise Ravi Shankar ele alıp icra etmiştir. 3 saat 11 dakika süresi olan biyografi, dram ve tarih türündeki Gandhi adlı filmin, IMDb puanı ise 8,1’dir. Usta yönetmen Richard Attenborough’nun oyuncu tercihleri Ben Kingsley (Mahatma Gandhi), Candice Bergen (Margaret Bourke-White), Edward Fox (General Dyer), John Gielgud (Lord Irwin), Trevor Howard (Judge Broomfield), John Mills (The Viceroy), Martin Sheen (Walker) ve Ian Charleson (Charlie Andrews) olmuştur.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri