Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Gattaca Türkçe Dublaj İzle

    GenişletIMDB:

Yorum yapılmamış

1.625 views

Gattaca Türkçe Dublaj İzle
720p

Ethan Hawke ve Uma Thurman’ın başrollerini paylaştığı Gattaca izle adlı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini “Savaş Tanrısı”, “Zamana Karşı” ve “Good Kill” filmlerinden tanıdığımız Yeni Zellanda’lı sinemacı Andrew Niccol üstlenmiştir. 1997 ABD yapımı olan Gattaca adlı film bilim kurgu, dram ve gerilim türündedir. Altın Küre ve Akademi Ödülleri Töreni’nde adaylıkları bulunan bu yapım buralardan eli boş ayrılmış fakat katılmış olduğu diğer festivallerden toplamda 6 değerli ödül almıştır. 1 saat 46 dakika süresi olan Gattaca adlı başyapıtın konusu kısaca şöyle gelişmektedir. 21. yüzyılda Dünya’da genetik tıp ve mühendisliği oldukça hızlı bir şekilde ilerlemiş ve bilimsel olarak kusursuz insanlar yaratılmaktadır.

Özel görevler ve mevkiler için yaratılan bu insanlar, normal yoldan dünyaya gelen insanları ikinci plana atıp, onları işlevsiz bir hale getirmektedir. Bu soyutlanmış insanlardan biri olan astronot adayı Vincent, bu yeni dünyada çok önemli bir şirkette ancak kendine temizlikçi olarak iş bulabilecekken normal insan aklını kullanıp hileyle bu şirkette işe başlar. Belli bir süre sonra bu şirkette işlenen bir cinayetten ötürü Vincent’ın canı sıkılacaktır. Bu kısa özet faslından sonra birazda bu başyapıtın kalan kısımlarına değinelim. Bütçesi 36 milyon dolar olan Gattaca gişede 12.5 milyon dolar elde edip hayal kırıklığına uğramıştır. Bu kült eserin yapımcılık görevini Dany DeVito, Michael Shamberg, Stacey Sher ve Gail Lyon üstlenmiştir. Müziklerini Michael Nyman’ın betelemiş olduğu bu yapımın IMDb puanı ise 7,8’dir. Başarılı ve usta yönetmen abimizin oyuncu seçimleri şu isimler Ethan Hawke (Vincent Freeman), Uma Thurman (Irene Cassini), Jude Law (Jerome Eugene Morrow), Loren Dean (Anton Freeman), Ernest Borgnine (Caesar) ve Xander Berkeley (Dr. Lamar) olmuştur.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle Örümcek adam eve dönüş izle