Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ghost – Hayalet 1990 İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

1.450 views

Ghost – Hayalet 1990 İzle

Beyaz perdenin en romantik filmlerinden biri olan Hayalet o dönem oldukça başarılı işlere el atıp adını bu sektörün içerisine altın harflerle yazdırmıştır. 1990 ABD yapımı olan Ghost izle adlı film o dönem 2 Oskar heykelçiği alıp yönetmen Jerry Zucker ve tüm ekibin göğünü kabartmıştır. O dönem bir çok festivalin gediklisi olan Ghost toplamda 18 değerli ödüle sahiplik etmektedir. Fantastik, dram ve romantik türünde olan Hayalet adlı eserin senaryo yazımını Bruce Joel Rubin ele almıştır. 2 saat 7 dakika süresi olan bu yapım ülkemizde ise vizyona 13 Temmuz 1990’da Hayalet adıyla girip haftalarca gösterimde kalmıştır. Bu romantik filmin konusu şöyle gelişmektedir. Sam ve Molly birbirlerine aşık bir çifttir. Yeni bir apartman dairesine taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğrar ve bu kavga esnasında Sam öldürülür.

Fakat Sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürür ve Sam’i tehlikelerden uzak tutmak için ve kendi ölümüne neden olanları bulmak için işin inceliklerini kavramaya başlar. Bu kısa özetten sonrada kalan kısımları sizlerin tercihine bırakıp birazda teknik detaylara değinelim. IMDb puanı 7,0 olan Ghost adlı yapımın müzik işlerine el atan isim Maurice Jarre olmuştur. Bütçesi 22 milyon dolar olan bu başyapıt gişede ise 505 milyon dolar hasılat elde edip o dönemin en çok kazananı olmuştur. Bu kült filmin yapımcılık görevini Steven-Charles Jaffe, Bruce Joel Rubin ve Lisa Weinstein üstlenmiştir. Başarılı ve usta yönetmen Jerry Zucker amcamızın oyuncu tercihleri şıu isimler Patrick Swayze (Sam Wheat), Demi Moore (Molly Jensen), Whoopi Goldberg (Oda Mae Brown), Toni Goldwyn (Carl Bruner), Stanley Lawrence (Elevator Man) ve Christopher J. Keene (Elevator Man) olmuştur.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle hızlı ve tüplü izle