Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Harp Esirleri – La Grande Illusion 1937 İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

605 views

Harp Esirleri – La Grande Illusion 1937 İzle

IMDb Top 250 Listesi’nde şu an itibariyle kendine 241. sırada yer edinen Harp Esirleri Türkçe izle adlı kült filmin, yönetmenliğini “La Fille De L’eau”, “Les Bas-Fonds”, “La Bete Hümaine” ve “Le Caporal Epingle” filmlerinden tanıdığımız Fransız usta sinemacı Jean Renoir üstlenmiştir. Senaryosu Charles Spaak ve Jean Renoir ikilisi tarafından ele alınan La Grande Illusion, 1. Dünya Savaşı sırasında Almanlara esir düşen iki Fransız havacının esir kampına dönüştürülmüş bir şatoya getirilmeleri, burada çeşitli ulus ve sosyal katmanlardan gelen diğer esirler ve bir aristokrat olan kamp komutanlarıyla olan ilişkileri, konu edinmektedir.

1937 Fransa yapımı olan La Grande Illusion adlı film, o dönem birçok festivalde boy gösterip toplamda değerli ödül elde etmiştir. 1 saat 54 dakika süresi olan dram ve savaş türündeki Harp Esirleri adlı filmin, yapımcılık görevini Albert Pinkovitch ve Frank Rollmer üstlenmiş, müziklerini ise Joseph Kosma ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 8,1 olan Harp Esirleri adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Jean Gabin (Le lieutenant Marechal), Dita Parlo (Elsa), Pierre Fresnay (Le captaine de Boeldieu), Erich von Stroheim (Le captaine von Rauffenstein), Julien Carette (Cartier-l’acteur), Georges Peclet (Le serrurier) ve Werner Florian (Le sergent Arthur) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri halka 3 film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle