Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

İhtiras Tramvayı – A Streetcar Named Desire İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

402 views

İhtiras Tramvayı – A Streetcar Named Desire İzle

Dünya prömiyerini 1951 Venedik Film Festivali’nde yapan ve ayrıca aynı etkinlikten 2 değerli ödül ile ayrılan İhtiras Tramvayı hd izle adlı kült filmin, yönetmenliğini “Bir Genç Kız Yetişiyor”, “The Sea Of Grass”, “Geri Tepen Silah”, “Namus Sözü”, “Kara Damga”, “Caddede Panik”, “Viva Zapata!”, “Man On A Tightrope”, “Rıhtımlar Üstünde”, “Cennet Yolu”, “Taş Bebek”, “Kalabalıkta Bir Yüz”, “Vahşi Nehir”, “Aşk Bahçesi”, “America America”, “Kader Değişmez”, “The Visitors” ve “Son Patron” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Elia Kazan üstlenmiştir. Senaryosu Tennessee Williams tarafından ele alınan A Streetcar Named Desire, aynı ismin aynı adlı oyunundan uyarlanmıştır. 2 saat 2 dakika süresi olan dram türündeki İhtiras Tramvayı adlı film, ailesinden kalan taşradaki evi kaybedince yıllar önce evden ayrılıp evlenmiş olan kızkardeşinin yanına New Orleans’a giden Blanche adlı orta yaşlı kadının, öyküsünü ele almaktadır.

1951 ABD yapımı olan İhtiras Tramvayı adlı film, o dönem Venedik dışında birçok etkinliğe katılarak 4 oskar heykelciği de dahil olmak üzere ödül sayısını 17’ye yükseltmiştir. Bütçesi 1.8 milyon dolar olan A Streetcar Named Dessire adlı film, gişede ise o dönem yaklaşık 8 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yapımcılık görevini Charles K. Feldman’ın üstlenmiş İhtiras Tramvayı adlı filmin, müziklerini ise Alex North ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 8,0 olan A Streetcar Named Desire adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Vivien Leigh (Blanche), Marlon Brando (Stanley), Kim Hunter (Stella), Karl Malden (Mitch), Rudy Bond (Steve), Nick Dennis (Pablo), Peg Hillias (Eunice) ve Wright King (A Collector) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle