Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Iwo Jima’dan Mektuplar – Letters From Iwo Jima

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

1.115 views

Iwo Jima’dan Mektuplar – Letters From Iwo Jima

Iwo Jima’dan Mektuplar izle adlı film Amerika’lı usta sinemacı Clint Eastwood tarafından yönetilmiştir. 2006 ABD yapımı olan Letters From Iwo Jima adlı filmin senaryosu Tadamichi Kuribayashi, Iris Yamashita ve Paul Haggis üçlüsü ele almıştır. 2007 Akademi Ödül Töreni’nde 4 farklı dalda yarışan bu eser buradan 1 Oskar heykelçiği almıştır. Bu başarılı yapım katılmış olduğu festivallerden toplamda 29 değerli ödül alıp en başta yönetimiz olmak üzere tüm ekibin göğsünü kabartmıştır. Tarih, savaş ve dram türünde olan Letters From Iwo Jima adlı yapım ülkemizde ise vizyona 23 Şubat 2007’de Iwo Jima’dan Mektuplar adıyla girip haftalarca gösterimde kalmıştır.

2 saat 21 dakika süresi olan Letters From Iwo Jima konusu itibarıyla 2. Dünya Savaşı’nın sonlarında Amerikan askerlerinin Japon’ların ellerinde bulunan Iwo Jima Adası’na yaptıkları çıkarmayı ele alıp bizlere bu savaş hakkında önemli ip uçları sunuyor. Bu kısa özet geçişinden sonra az da olsa diğer detaylara değinelim. Bütçesi 19 milyon dolar olan bu yapım gişede 68 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Bu müthiş filmin yapımcılık görevini Clint Eastwood, Robert Lorenz ve Steven Spielberg üstlenmiştir. Kyle Eastwood ve Michael Stevens’in müziklerini bestelemiş olduğu Iwo Jima’dan Mektuplar adlı yapımın IMDb puanı ise 8,0’dır. Bu başyapıtta şu isimler Ken Watanabe (General Kuribayashi), Kazunari Ninomiya (Saigo), Tsuyoshi Ihara (Baron Nishi), Ryo Kase (Shimizu), Shido Nakamura (Lieutenant Ito) ve Hiroshi Watanabe (Lieutenant Fujita) rol almıştır.

Değerli takipçilerimiz bu eser ile ilgili görüşlerinizi bekliyoruz.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle hızlı ve tüplü izle