Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Kutsal Hazine Avcıları 1981 Türkçe İzle


IMDB:

Yorum yapılmamış

961 views

Kutsal Hazine Avcıları 1981 Türkçe İzle
720p

Başrollerinde Harrison Ford ve Karen Allen’ın oynamış olduğu Kutsal Hazine Avcıları hd izle adlı film, IMDb Top 250 Listesi’nde kendine 8,5 puan ile 36. sırada yer edinmektedir. 1981 ABD yapımı olan Raiders Of The Lost Ark adlı filmin, yönetmen koltuğuna “Schindler’in Listesi”, “Er Ryan’ı Kurtarmak”, “Yapay Zeka”, “Sıkıysa Yakala”, “Dünyalar Savaşı”, “Lincoln” ve “Casuslar Köprüsü” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Steven Spielberg oturmuştur. Senaryosu Lawrence Kasdan tarafından kaleme alınan Kutsal Hazine Avcıları, George Lucas ve Philip Kaufman ikilisinin kaleme aldıkları hikayelerden tasarlanmıştır. 1 saat 55 dakika süresi olan aksiyon ve macera türündeki Kutsal Hazine Avcıları, arkeolog Indiana Jones’un Nazilerin ordularını sonsuz bir güce kavuşturabilmek için aradıklar sandığın peşine düşmesi ve sonrasındaki gelişen olayları ele almaktadır.

1982 Akademi Ödülleri töreninde 8 farklı dalda yarışıp 4 Oskar heykelciğiyle ayrılan Kutsal Hazine Avcıları, Akademi dışında birçok etkinlikte boy gösterip ödül sayısnı 33’e yükseltmiştir. Bütçesi 18 milyon dolar olan Raiders Of The Lost Ark adlı eser, o dönem gişede yaklaşık 390 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yapımcılık görevini Frank Marshall’ın üstlenmiş olduğu eserin, müziklerini ise John Williams ele alıp icra etmiştir. Oskarlı usta yönetmen Steven Spielberg’ün oyuncu tercihleri şu isimler Harrison Ford (Indy), Karen Allen (Marion Ravenwood), Paul Freeman (Dr. Rene Belloq), Ronald Lacey (Major Arnold Toht), John Rhys-Davies (Sallah), Denholm Elliott (Dr. Marcus Brody) ve Alfred Molina (Satipo) olmuştur.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle Örümcek adam eve dönüş izle