Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Öpsene Budala – Kiss Me, Stupid Full İzle (1964)

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

397 views

Öpsene Budala – Kiss Me, Stupid Full İzle (1964)

Başrollerini Dean Martin ve Kim Novak’ın paylaşmış olduğu Öpsene Budala izle adlı filmin, yönetmenliğini “Mauvaise Graine”, “The Major And The Minor”, “Five Graves To Cairo”, “Çifte Tazminat”, “Yaratılan Adam”, “The Emperor Waltz”, “Günahsız Melek”, “Sunset Bulvarı”, “Diri Gömülenler”, “Casuslar Kampı”, “Sabrina”, “Yaz Bekarı”, “Atlantik Fatihi”, “Öğleden Sonra Aşk”, “Beklenmeyen Şahit”, “Bazıları Sıcak Sever”, “Garsoniyer”, “Bir, İki, Üç”, “Sokak Kızı İrma”, “Şans Kurabiyesi”, “Sherlock Holmes”, “Dokunma Gıdıklanırım”, “Ön Sayfa”, “Fedora” ve “Buddy Buddy” filmlerinden tanıdığımız 6 oskarlı Amerikalı usta sinemacı Billy Wilder üstlenmiştir. Senaryosu I.A.L. Diamond ve Billy Wilder ikilisi tarafından ele alınan Kiss Me, Stupid, Anna Bonacci’nin ‘L’ora Della Fantasia’ adlı oyunundan uyarlanmıştır. 2 saat 5 dakika süresi olan komedi ve romantik türündeki Öpsene Budala adlı film, Nevada’nın dolambaçlı yollarında mahsur kalarak küçük bir kasabaya sığınmak zorunda kalan Dino adlı şarkıcının, yaşadıklarını ele almaktadır.

1964 ABD yapımı olan Kiss Me, Stupid adlı filmin, yapımcılık görevini de Billy Wilder üstlenmiş, müziklerini ise Andre Previn ele alıp icra etmiştir. Bütçesi 3.5 milyon dolar olan Öpsene Budala adlı film, gişede ise o dönem yaklaşık 5 milyon dolar hasılat elde etmiştir. IMDb’si 7,1 olan Kiss Me, Stupid adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Dean Martin (Dino), Kim Novak (Polly the Pistol), Ray Walston (Orville), Felicia Farr (Zelda), Cliff Osmond (Barney), Barbara Pepper (Big Bertha), Skip Ward (Milkman) ve Doro Merande (Mrs. Pettibone) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle