Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Roma Tatili – Roman Holiday Türkçe Dublaj İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

587 views

Roma Tatili – Roman Holiday Türkçe Dublaj İzle

IMDb Top 250 Listesi’nde şu an itibariyle kendine 239. sırada yer edinen Roma Tatili izle adlı filmin, yönetmenliğini “Lazzy Lightning”, “Hayatımızın En Güzel Yılları”, “Ben-Hur”, “Komik Kız” ve “Jones’un Kurtuluşu” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı William Wyler üstlenmiştir. Senaryosu Ian McLellan Hunter, John Dighton ve Dalton Trumbo üçlüsü tarafından ele alınan Roman Holiday, Avrupa’nın kraliyet ailelerinden birine mensup bir prensesin diplomatik Roma ziyareti sırasında resmi protokollerden sıkılarak kaçması ve sıradan bir genç kız görünümünde sokaklarda dolaşırken Amerikalı bir gazete muhabiri ile tanışmaları, neticesindeki gelişen olayları konu edinmektedir.

1953 ABD yapımı olan Roman Holiday adlı film, o dönem birçok festivalde boy gösterip 3 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 10 değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 1.5 milyon dolar olan Roman Tatili adlı film, gişede ise yaklaşık 12 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 1 saat 58 dakika süresi olan romantik ve komedi türündeki Roma Tatili adlı filmin, yapımcılık görevini de William Wyler üstlenmiş, müziklerini ise Georges Auric ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 8,1 olan Roman Holiday adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Gregory Peck (Joe Bradley), Audrey Hepburn (Princess Ann), Eddie Albert (Irving Radovich), Hartley Power (Mr. Hennessy), Harcourt Williams (Ambassador), Margaret Rawlings (Countess Vereberg) ve Tullio Carminati (General Provno) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle Örümcek adam eve dönüş izle