Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Sarhoş Atlar Zamanı Online İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

3.511 views

Sarhoş Atlar Zamanı Online İzle

2000 yılı Cannes Film Festivalinde iki dalda ödüle layık görülen 2000 yılı İran filmleri yapımı, soğuğa dayanmaları için atlara içirilen viskilerden adını alan Sarhoş Atların Zamanı Türkçe dublaj izle filmi ile tekrardan karşınızdayız. Omid Rastbin’in yapımcılığını üstlenmiş olduğu 7,7 IMDb puanlı orijinal adı Zamani Barayé Masti Asbha filmini “Kurbağalarda Uçar” ve “Kasi az Gorbehaye Irani Khabar Nadareh” filmlerinden tanıdığımız İranlı yönetmen Bahman Ghobadi’nin senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmidir. 2 Mart 2001 tarihinden ülkemizde gösterime giren Sarhoş Atlar Zamanı filminin konusundan kısaca bahsedelim. İran yakınlarındaki Gobadi’nin bir köyünde engelli abisi Madi (Madi Ekhtiar-dini) ve ablası Roji (Rojin Younessi) ile birlikte yaşayan Ayoup (Ayoub Ahmadi), Abisinin tedavi masraflarını karşılamak için katır sırtında yük taşıma işi yapmaktadır.

Irak sınırında çalıştığı bir gün taşıma yapan atlara viski içirildiğine şahit olan Ayoup, daha fazla para kazanmak için kardeşi Rojin ile sınırda kaçakçılık işine başlarlar. Engelli abileri Madi’nin tedavisi için gerekli parayı kazanamayan Rojin, abisinin tedavisi karşılığında kendisinden yaşça büyük Iraklı biri ile evlenmeyi kabul eder. At üstünde İran sınırından Irak sınırına birlikte giden üç kardeş, Irak sınırlarından içeri alınmayarak abi ile birlikte tekrardan geldikleri İran sınırına geri dönerler. Atlara gösterilen ilginin insanlara gösterilmediğinin bize yansıtıldığı üç kişilik bir Kürt ailesinin yaşadıkları dram Sarhoş Atlar Zamanı filminde bizlere anlatılmak istenmiştir. Sarhoş Atlar Zamanı filminin oyuncu kadrosunda Ayoub Ahmadi (Ayoub), Rojin Younessi (Rojin), Amaneh Ekhtiar-Dini (Ameneh) ve Madi Ekhtiar-dini (Madi) yer almaktadır. 1 saat 20 dakikalık dram, savaş türündeki Sarhoş Atlar Zamanı filmini sizlerin beğenisine sunmaktayız. Film ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle Örümcek adam eve dönüş izle