Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Shahid 2012 İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

1.109 views

Shahid 2012 İzle

Shahid adlı film dünya prömiyerini 2012 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapıp burada bulunan sinema eleştirmenleri tarafından gayet iyi notlar alıp ayrılmıştır. Yönetmenlliğini Hansal Mehta’nın üstlenmiş olduğu bu başarılı eser katılmış olduğu etkinliklerden toplam 9 değerli ödül elde edip teknik ekibin yüzünü güldürmüştür. 2010 yılında Mumbai’de öldürülen avukat ve insan hakları savunucusu olan Shahid Azmi’nin gerçek yaşam hikayesinin anlattılığı bu eser, Samet Gautam Singh, Hansal Mehta ve Apura Asrani isimleri tarafından senaryo aşamasına getirilmiştir. 2012 Hindistan yapımı olan Shahid adlı film biyografi, suç ve dram türünde olup konusu kısaca şöyle gelişmektedir.

Birçok cinayete şahitlik etmiş olan Shahid, çareyi militan kamplarına kaçarak bulmaya çalışır. Fakat bu kamplarda bulunan militanların yaptıkları bu gençimizin hoşuna gitmeyip bu alanı terk eder ve memleketine döner. Daha sonra polis tarafından yakalanan Shahid, hiç bir olaya bulaşmadığı halde zorla alıkonulur. Bu özet faslından sonra şimdi de diğer kalan kısımlara değinelim. 2 saat 9 dakika süresi olan Shahid adlı filmin yapımcılık görevini Sunil Bohra, Anurag Kashyap, Guneet Monga ve Shailesh R. Singh üstlenmiştir. Müziklerini Karan Kulkarni’nin bestelemiş olduğu bu harika yapımın IMDb puanı ise 8,4’dür. Başarılı yönetmen Hansal Mehta’nın bu eser için oyuncu tercihleri şu isimler Rajkummar Rao (Shahid Azmi), Prabhleen Sandhu (Mariam), Mohammed Zeeshan Ayyub (Arif), Baljinder Kaur (Ammi), Tigmanshu Dhulia (Magbool Menon) ve Kay Kay Menon (War saab) olmuştur.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | Örümcek adam eve dönüş izle