Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Sokak Kızı İrma – Irma La Douce 1963 İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

562 views

Sokak Kızı İrma – Irma La Douce 1963 İzle

Başrollerini Jack Lemmon ve Shirley MacLaine’in paylaşmış olduğu Sokak Kızı İrma izle adlı filmin, yönetmenliğini “Mauvaise Graine”, “The Major And The Minor”, “Five Graves To Cairo”, “Çifte Tazminat”, “Yaratılan Adam”, “The Emperor Waltz”, “Günahsız Melek”, “Sunset Bulvarı”, “Diri Gömülenler”, “Casuslar Kampı”, “Sabrina”, “Yaz Bekarı”, “Atlantik Fatihi”, “Öğleden Sonra Aşk”, “Beklenmeyen Şahit”, “Bazıları Sıcak Sever”, “Garsoniyer”, “Bir, İki, Üç”, “Öpsene Budala”, “Şans Kurabiyesi”, “Sherlock Holmes”, “Dokunma Gıdıklanırım”, “Ön Sayfa”, “Fedora” ve “Buddy Buddy” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Billy Wilder üstlenmiştir. Senaryosu I.A.L. Diamond ve Billy Wilder ikilisi tarafından kaleme alınan Irma La Douce, Alexandre Breffort’un aynı adlı müzikalinden uyarlanmıştır. 2 saat 27 dakika süresi olan komedi ve romantik türündeki Sokak Kızı İrma adlı filmin, yaşamını hayat kadınlığı yaparak sürdürmeye çalışan Irma adlı genç kadın ile deneyimsiz bir polis olan Nestor’un hikayesini ele almaktadır.

1963 ABD yapımı olan Irma La Douce adlı film, o dönem birçok etkinlikte boy gösterip 1 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 6 değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 5 milyon dolar olan Sokak Kızı İrma adlı film, gişede ise o dönem yaklaşık 26 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yapımcılık görevini Edward L. Alperson, Billy Wilder ve Alexandre Trauner üçlüsünün üstlenmiş olduğu Irma La Douce adlı filmin, müziklerini ise Andre Previn ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 7,4 olan Sokak Kızı İrma adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Jack Lemmon (Nestor Patou / Lord X), Shirley MacLaine (Irma La Douce), Lou Jacobi (Moustache), Bruce Yarnell (Hippolyte), Herschel Bernardi (Inspector Lefevre), Hope Holiday (Lolita) ve Joan Shawlee (Amazon Annie) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri görevimiz tehlike film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle