Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Stanford Hapishane Deneyi 2015 İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

957 views

Stanford Hapishane Deneyi 2015 İzle

Galasını 2015 Sundance Film Festivali’nde yapan Stanford Hapishane Deneyi izle adlı film, milyonlarca kişinin yakından takip etmiş olduğu etkinlikten Alfred P. Sloan Uzun Metrajlı Film Ödülü ve Waldo Salt Senaryo Ödülü’nü alarak adından epey söz ettirmiştir. Amerikalı genç sinemacı Kyle Patrick Alvarez’in 3. uzun metrajlı sinema filmi olan The Stnaford Prison Experiment, daha sonraki süreç içerisinde ise Edinburg Uluslararası Film Festivali’ne katılarak ödül saysını toplamda 4’e yükselterek, şimdiden birçok ödüle göz kırpmaya başlamıştır. Senaryosu Tim Talbott tarafından kaleme alınan The Stanford Prison Experiment, 1971 yılında Stanford Üniversitesi bünyesi içerisinde yürütülen deneysel çalışmalar kapsamındaki gerçek olaylardan esinlenilmiştir. 2015 ABD yapımı olan dram ve gerilim türündeki eserin, konusu kısaca şöyle gelişmektedir. Seneler 1971’i göstermekte… Stanford Üniversitesi çatısı altında psikolog olarak ders veren Dr. Philip Zimbardo, kendi ekibini kurarak yeni bir deneysel çalışmaya el atar. Üniversite bünyesi içerisinden 24 dinamik genç, okulun psikoloji bölümünün bulunduğu bodrum katına kurulan yapay hapishaneye yerleştirilir. Genç öğrencilerin bir kısmı gardiyan, bir diğer kısmı ise mahkum olarak deneyin bir parçası olur. Gün geçtikçe şartlar oldukça ağırlaşır ve bi noktadan sonra yapılan deney, deneysellikten çıkar. Neyse konuyu daha fazla germeden, şimdi de diğer detaylara değinelim.

Yapımcılığını Lauren Bratman, Lizzie Friedman, Brent Emery, Karen Lauder, Greg little ve Christopher McQuarrie’nin üstlenmiş olduğu eserin, süresi 2 saat 2 dakikadır. IMDb puanı 6,6 olan yapımın, gerilim dolu müziklerini ise Andrew Hewitt ele alıp bestelemiştir. Genç ve başarılı yönetmen Kyle Patrick Alvarez’in oyuncu seçimleri şu isimler, Ezra Miller (Daniel Culp – Prisoner ‘8612’), James Wolk (Penny), Olivia Thirlby (Christina Zimbardo), Thomas Mann (Prisoner 416), Billy Crudup (Dr. Philip Zimbardo), Tye Sheridan (Peter Mitchell – Prisoner 819) ve Jesse Carere (Paul) olmuştur.

Bu müthiş yapımı kaçırmamanızı tavsiye ederiz..

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri halka 3 film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle