Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

The Front Page – Ön Sayfa – Baş Sayfa Full İzle (1974)

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

541 views

The Front Page – Ön Sayfa – Baş Sayfa Full İzle (1974)

Başrollerini Jack Lemmon, Sısan Sarandon ve Walter Matthau’nun paylaşmış olduğu Ön Sayfa izle adlı filmin, yönetmenliğini “Mauvaise Graine”, “The Major And The Minor”, “Five Graves To Cairo”, “Çifte Tazminat”, “Yaratılan Adam”, “The Emperor Waltz”, “Günahsız Melek”, “Sunset Bulvarı”, “Diri Gömülenler”, “Casuslar Kampı”, “Sabrina”, “Yaz Bekarı”, “Atlantik Fatihi”, “Öğleden Sonra Aşk”, “Beklenmeyen Şahit”, “Bazıları Sıcak Sever”, “Garsoniyer”, “Bir, İki, Üç”, “Sokak Kızı İrma”, “Öpsene Budala”, “Şans Kurabiyesi”, “Sherlock Holmes”, Dokunma Gıdıklanırım”, “Fedora” ve “Buddy Buddy” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü 6 oskarlı Amerikalı usta sinemacı Billy Wilder üstlenmiştir. Senaryosu I.A.L. Diamond ve Billy Wilder ikilisi tarafından ele alınan The Front Page, Charles MacArthur’un aynı adlı oyunundan uyarlanmıştır. 1 saat 45 dakika süresi olan komedi, dram ve romantik türündeki Baş Sayfa adlı film, en önemli muhabirinin evlenme haberini aldıktan sonra kara kara düşünmeye başlayan Walter Burns adlı editörün, Hildy Johnson’ı gazete binasında tutmak için yapmış olduğu gayretler eksenindeki gelişen olayları ele almaktadır.

1974 ABD yapımı olan The Front Page adlı film, o dönem birçok festivalde boy gösterip 2 değerli ödüle layık görülmüştür. Bütçesi 4 milyon dolar olan Ön Sayfa adlı film, gişede ise o dönem yaklaşık 15 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Yapımcılık görevini Paul Monash’in üstlenmiş olduğu Baş Sayfa adlı filmin, müziklerini ise Billy May ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 7,3 olan The Front Page adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Jack Lemmon (Hildy Johnson), Walter Matthau (Walter Burns), Susan Sarandon (Peggy Grant), Vincent Gardenia (Sheriff), David Wayne (Bensinger), Allen Garfield (Kruger) ve Austin Pandleton (Earl Williams) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | Film Sitesi