Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

The Wizard Of Oz – Oz Büyücüsü İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

576 views

The Wizard Of Oz – Oz Büyücüsü İzle

IMDb Top 250 Listesi’nde şu an itibariyle kendine 207. yer edinen Oz Büyücüsü Türkçe dublaj izle adlı kült filmin, yönetmenliğini “When The Clouds Roll By”, “Anna Ascends”, “Rüzgar Gibi Geçti”, “Dr. Jekyll ve Bay Hyde” ve “Joan Of Arc” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Victor Fleming üstlenmiştir. Senaryosu Noel Langley, Florence Ryerson ve Edgar Allan Woolf üçlüsü tarafından kaleme alınan The Wizard Of Oz, Frank Baum’un ‘The Wonderful Wizard Of Oz’ adlı çok satan romanından uyarlanmıştır. 1 saat 42 dakika süresi olan fantastik, macera, aile ve müzikal türündeki Oz Büyücüsü, Kansas’da yaşanan bir felaket sonrası, uyandığında kendini peri masalını andıran bir köyün içerisinde bulan Dorothy adlı ana karakterin, serüvenlerini ele almaktadır.

IMDb’si 8,1 olan Oz Büyücüsü adlı film, o dönem birçok etkinlikte boy gösterip 2 oskar heykelciği başta olmak üzere toplamda 9 değerli ödül elde etmiştir. Bütçesi 2.777.000 dolar olan The Wizard Of Oz adlı filmin, yapımcılık görevini Mervyn LeRoy üstlenmiş, müziklerini ise Herbert Stohart ve Harold Arlen ikilisi ele alıp icra etmiştir. 1939 ABD yapımı olan Oz Büyücüsü adlı filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Judy Garland (Dorothy), Frank Morgan (Professor Marvel / The Wizard of Oz / The Gatekeeper / The Carriage Driver / The Guard), Ray Bolger (‘Hunk’ / The Scarecrow), Bert Lahr (‘Zeke’ / The Cowardly Lion), Jack Haley (‘Hickory’ / The Tin Man), Billie Burke (Glinda) ve Margaret Hamilton (Miss Gulch / The Wicked Witch of the West) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle hızlı ve tüplü izle