Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Viva Zapata! – Yaşasın Zapata İzle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

Yorum yapılmamış

559 views

Viva Zapata! – Yaşasın Zapata İzle

Dünya prömiyerini 1952 Cannes Film Festivali’nde yapan ve ayrıca aynı etkinlikten 1 değerli ödül ile ayrılan Viva Zapata! izle adlı filmin, yönetmenliğini “Bir Genç Kız Yetişiyor”, “The Sea Of Grass”, “Namus Sözü”, “Kara Damga”, “Caddede Panik”, “İhtiras Tramvayı”, “Man On A Tightrope”, “Rıhtımlar Üstünde”, “Cennet Yolu”, “Taş Bebek”, “Kalabalıkta Bir Yüz”, “Vahşi Nehir”, “Aşk Bahçesi”, “America America”, “Kader Değişmez”, “The Visitors” ve “Son Patron” filmlerinden tanıdığımız İstanbul doğumlu dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Elia Kazan üstlenmiştir. Senaryosu John Steinbeck tarafından kaleme alınan Viva Zapata!, 1910’dan 197’ye kadar süren Meksika Devrimi’nin en önemli kişiliklerinden biri olan köylü lider Emiliano Zapata’nın, Meksika’nın gaddar diktatörü Profirio Diaz’ın yozlaşmış ve baskıcı rejimine karşı başlattığı mücadelinin öyküsünü ele almaktadır.

1952 ABD yapımı olan Viva Zapata! adlı film, o dönem Cannes dışında da bir çok etkinliğe katılarak ödül sayısını 3’e yükseltmiştir. 1 saat 53 dakika süresi olan biyografi, dram, tarih, savaş ve western türündeki Yaşasın Zapata adlı filmin, yapımcılık görevini Daryl F. Zanuck üstlenmiş, müziklerini ise Alex North ele alıp icra etmiştir. IMDb’si 7,5 olan Viva Zapata! adlı kült filmin, oyuncu kadrosunda şu isimler Marlon Brando (Emiliano Zapata), Jean Peters (Josefa Zapata), Anthony Quinn (Eufemio Zapata), Joseph Wiseman (Fernando Aguirre), Arnold Moss (Don Nacio), Alan Reed (Pancho Villa), Margo (Soldedera) ve Fay Roope (President Porfirio Diaz) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri halka 3 film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle