Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Yaratılan Adam – The Lost Weekend 1945 İzle

    Genişlet


IMDB:

Yorum yapılmamış

745 views

Yaratılan Adam – The Lost Weekend 1945 İzle

Dünya prömiyerini 1946 Cannes Film Festivali’nde yapan ve ayrıca aynı etkinlikten 2 değerli ödül ile ayrılan Yaratılan Adam izle isimli filmin, yönetmenliğini “Mauvaise Graine”, “The Major And The Minor”, “Five Graves To Cairo”, “Çifte Tazminat”, “The Emeperor Waltz”, “Günahsız Melek”, “Sunset Bulvarı”, “Diri Gömülenler”, “Casuslar Kampı”, “Sabrina”, “Yaz Bekarı”, “Atlantik Fatihi”, “Öğleden Sonra Aşk”, “Beklenmeyen Şahit”, “Bazıları Sıcak Sever”, “Garsoniyer”, “Bir, İki, Üç”, “Sokak Kızı İrma”, “Öpsene Budala”, “Şans Kurabiyesi”, “Sherlock Holmes”, “Dokunma Gıdıklanırım”, “The Front Page”, “Fedora” ve “Buddy Buddy” filmlerinden tanıdığımız dünyaca ünlü Amerikalı usta sinemacı Billy Wilder üstlenmiştir. Senaryosu Charles Brackett ve Billy Wilder ikilisi tarafından ele alınan The Lost Weekend, Charles R. Jackson’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. 1 saat 41 dakika süresi olan dram ve siyah beyaz türündeki Yaratılan Adam isimli film,bir yandan şişelere sığınıp kendini teselli etmeye çalışan, bir diğer yandan ise her geçen gün sevdiklerini üzmeye başlayan New York’lu genç yazar Don Birnam’ın, buhranlı yaşam hikayesi ele alınmaktadır.

1945 ABD yapımı olan The Lost Weekend adlı film, o dönem Cannes dışında birçok etkinlikte boy gösterip ödül sayısını 16’ya yükseltmiştir. Bütçesi 1.250.000 dolar olan Yaratılan Adam adlı film, gişede ise o dönem yaklaşık 11 milyon dolar hasılat elde etmiştir. IMDb’si 8,0 olan The Lost Weekend adlı filmin, yapımcılık görevini Charles Brackett üstlenmiş, müziklerini ise Miklos Rozsa ele alıp icra etmiştir. 4 oskarlı The Lost Weekend adlı filmde, şu isimler Ray Millanda (Don Birnam), Jane Wyman (Helen St. James), Phillip Terry (Wick Birnam), Howard Da Silva (Nat), Doris Dowling (Gloria), Frank Faylen (‘Bim’ Nolan) ve Mary Young (Mrs. Deveridge) ön plana çıkmıştır.

Tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz…

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | Film Sitesi