Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Ethan Coen Biyografisi

Joel Coen, 29 Kasım 1954 ve Ethan Coen, 21 Eylül 1957, Minnesota, Amerika doğumlu; \'Coen Kardeşler\' olarak bilinen senarist ve yönetmen kardeşler. Her iki kardeş de, Minnesota\'nın banliyösü olan St. Louis Park\'da büyüdü; babaları Edward Coen Minnesota Üniversitesi\'nde ekonomi profesörü, anneleri Rena Coen ise St. Cloud Eyalet Üniversitesi\'nde sanat tarihi profesörü idi.Daha çocukken, Joel komşularının çimlerini biçerek kazandığı parayı biriktirerek bir \'Vivitar Super-8\' kamera satın aldı ve Ethan\'la beraber, TV\'de izledikleri filmleri, komşu çocuklarını başrollerde oynatarak tekrar çekmeye başladılar. Her iki kardeş de, parlak öğrenciler için erken lisans eğitimi veren Great Barrington, Massachusetts\'teki \'Simons Rock\' kolejine gittiler. Simons Rock\'tan mezun olduktan sonra Joel, dört yıl boyunca New York Üniversitesi\'nde film programına devam etti ve tez olarak \'Soundings\' adındaki 30 dakikalık kısa filmini çekti. Ethan ise, Princetown Üniversitesi\'ne devam ederek 1979\'da \'Wittgenstein\'ın geç dönem felsefesine iki bakış\' teziyle felsefe lisansı aldı.New York Üniversitesi\'ni bitirdikten sonra Joel, müzik kliplerinde ve filmlerde yapımcı asistanı olarak çalıştı. Film editörlüğü konusunda uzmanlaştığı sırada Sam Raimi ile tanıştı ve Raimi\'nin çektiği 1981 yapımı \'The Evil Dead\' filminde editör yardımcılığı yaptı.Coen Kardeşler bugüne dek \'O Brother, Where Art Thou?\', \'Raising Arizona\', \'The Big Lebowski\' gibi çok sayıda başarılı komedi filminin yanında \'Miller\'s Crossing\', \'Blood Simple\' gibi \'kara filmler\' ve \'Fargo\', \'The Man Who Wasn\'t There\', \'Barton Fink\' gibi drama ile komediyi iç içe geçiren filmlere de imzalarını atmışlardır.Filmlerinin çoğunda Joel yönetmen, Ethan ise senarist olarak görünür. Kurgu ve sinematografininse Roderick Jaynes\'e ait olduğu yazar. Bu isim, Coen Kardeşlerin kullandığı bir takma addır. Bunun yanında beraber yazarak yönetmenliğini üstlendikleri, ya da ayrı ayrı çalıştıkları yapımlar da bulunmaktadır. Beraber çalıştıkları oyuncular, her ikisinin de aynı bakış açısı ve anlayışa sahip olduklarını, hatta herhangi birisine bir soruyla gittiklerinde aynı cevabı aldıklarını söylemişlerdir. Bu beraberliklerinden ötürü onlara film endüstrisinde \'İki Kafalı Yönetmen\' de denmektedir.

Ethan Coen Filmleri

IMDB:

Yorum yapılmamış

723 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

1.695 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

877 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

1.118 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

475 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

400 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

552 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

462 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

508 views

IMDB:

1 Yorum

2.197 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

512 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

441 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

515 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

1.032 views

IMDB:

Yorum yapılmamış

542 views

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | film izle 2016 Filmleri film izle altyazılı film izle film izle bahis siteleri Mobil film izle hızlı ve tüplü izle