Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

Baba 1 The Godfather 1972 Türkçe Dublaj İzle


IMDB:

Yorum yapılmamış

2.431 views

Baba 1 The Godfather 1972 Türkçe Dublaj İzle
720p

IMDb En İyi 250 Film listesinde uzun süredir 2. sırada yerini korumakta olan Marlon Brando ve Al Pacino’nun baş rollerini paylaştığı 1972 Amerikan yapımı Baba 1 Türkçe izle filmi ile tekrardan karşınızdayız. Mario Puzo’nun film ile aynı adı taşıyan romanından uyarlanarak Mario Puzo ve Francis Ford Coppola tarafından senaryosu yazılmış olan orijinal adı The Godfather filminin yönetmen koltuğunda oscar ödüllü Amerikalı sinemacı Francis Ford Coppola oturmaktadır.

Albert S. Ruddy’nin yapımcılığını üstlenmiş olduğu Baba filmi, 1973 Oscar Ödülleri Töreninde “En İyi Film”, “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Uyarlama Senaryo” dallarında oscar’a layık görülmüştür. Katılmış olduğu Altın Küre, BAFTA, Grammy ve New York ve çeşitli film festivallerinde toplamda 33 ödül ve 19 adaylık elde eden Baba filmi, 6.000.000 dolarlık bütçe ile beyaz perdeye yansıtılmıştır.

Baba filmi Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından 1990 yılında kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilerek, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivinde muhafaza edilme kararı alınmıştır. Don Vito Corleone (Marlon Brando)’nun başında olduğu Corleone ailesi, New York’un yeraltı işlerini yönetmekte olan İtalyan asıllı bir ailedir.

Corleone ailesi politikacılar ve yarğıçlar ile olan yakın ilişkileri nedeniyle bütün kirli işlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. İtalya’nın ve New York’un uyuşturucu satıcısı ve dağıtıcısı olan Solozzo (Al Lettieri), Don Corleone’den politik çevresini kullanarak kendisine koruma sağlanmasını ister. Siyasetçilerin uyuşturucu işini duyduklarında aralarındaki ilişkinin bozulacağını düşünen Don Corleone Solozzo’ya hayır cevabı verir.

Solozzo, Tataglia ailesini ve polis şefi McCluskey (Sterling Hayden)’i arkasına alarak Don Corleone’yi vurdurtur. Ölümden kıl payı kurtulan Don Corleone, fevri hareketlerinden dolayı büyük oğlu Sonny (James Caan)’yi kaybereder. Aile işleri ile daha önce yakından uzaktan alakası olmayan küçük oğlu Michael (Al Pacino) ise ailenin kontrolünü eline alarak, New York’taki diğer ailelere savaş açacaktır.

9,2 IMDb puanına sahip olan suş ve dram türündeki Baba bedava izle filminin oyuncu kadrosunda Marlon Brando (Don Vito Corleone), Al Pacino (Michael Corleone), James Caan (Sonny Corleone), Sterling Hayden (Capt. McCluskey), Al Lettieri (Sollozzo) ve Robert Duvall (Tom Hagen) gibi usta isimler yer almaktadır. 1973 yılının Ekim ayında ülkemizde gösterime girmiş olan 2 saat 55 dakikalık Baba filmini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Yorum YapBenzer Filmler

İlk Film İzle

Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. Bu sitede yer alan hiç bir video, fragman ve film tanıtımı bizim tarafımızdan yüklenmemektedir. Genel kullanım ve paylaşıma açık olan Youtube, Vk, OK vb. gibi sitelerde yer alan ve o siteler yada üyeleri tarafından yüklenmiş olan sunumlar sitemizde paylaşılmaktadır.
ilkfilmizle.com | Online Film İzle | Sitemap | Film Sitesi